Dacă la Juniori, scorul a părut mai lejer, seniorii au avut momente de chin, mai ales în prima repriză, când au fost egalaţi de două ori. Meciul Seniorilor a fost un soi de amestec exploziv de faze, ocazii, goluri, incidente, accidentări, înjurături, aşa cum numai la nivelul Raional se poate. Tocmai din această cauză fotbalul la acest nivel are farmecul său aparte.

Revenind la meci, Seniorii şi-au adjudecat toate cele 3 puncte, marcând de 5 ori, ceea ce înseamnă un atac foarte bun, şi de asemenea scăpând de 3 ori mingea în plasă, ceea ce înseamnă probleme în apărare. Arbitrul cu siguranţă a fost cea mai contestată persoană de pe teren.

Vă invităm să urmăriţi câteva imagini de ambianţă, şi o scurtă descriere a ostilităţilor, precum şi a golurilor.

Costeştenii au fost cei care au deschis primii scorul. Centrarea a venit de pe flancul drept, în direcţia de atac a Costeştenilor, o Centrare în Careu de unde a fost reluat cu capul.

Gazdele au egalat rapid, printr-o pătrundere prin surprindere în Careu.

Costeştenii au revenit în atac având o serie de ocazii mari, printre care şi o bară, iar ulterior au înscris:

Avantajul nu a durat atât de mult, întrucât au fost egalaţi aproape imediat:

Acesta a fost de fapt scorul primei reprize.

Revenind de la pauză, Costeştenii au jucat ceva mai bine, iar ulterior au înscris, ajungând din nou la conducere.

Scorul a fost ridicat la 4-2, Însă cu preţul unei accidentări grave.

Jucătorul a fost scos de pe teren, dus cu Ambulanţa. Meciul însă a continuat. Costeştenii au făcut 5-2:

Ulterior pe final de meci cei din Răzeni au redus din avantajul Costeştenilor printr-un penalty acordat dubios.